• 19 LUT 13
  • 0
  Zabiegi implantologiczne

  Implantologia to niezwykle szybko rozwijająca się specjalizacja stomatologii. Jest to jeden z najskuteczniejszych, najtrwalszych, a przede wszystkim najbardziej komfortowych dla pacjenta, sposobów uzupełnienia brakującego uzębienia. Implanty z powodzeniem zastępują naturalne zęby zarówno w przypadku pojedynczych braków, jak i częściowego, a nawet zupełnego braku uzębienia. Stanowią najlepszą alternatywę dla tradycyjnych mostów i protez. Co więcej, implanty można stosować w kombinacji z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi, zapewniając dodatkowe umocowanie i doskonałą stabilizację protez zębowych. Nasze doświadczenie i troska o dobro pacjenta gwarantuje dobór najbardziej optymalnego postępowania.

   

  Czym są implanty zębowe?

  Implant zębowy jest sztucznym korzeniem zębowym wykonanym z tytanu – metalu doskonale tolerowanego przez organizm. Dzięki wysokiej tolerancji i niewielkiemu ryzyku odrzucenia wszczepionego implantu, bardzo szybko następuje zintegrowanie się wszczepu z kością, a po kilkumiesięcznym gojeniu implant na stałe zrasta się z kością. Wykonujemy zarówno pojedyncze wszczepy, jak i rozlegle implantacje regenerujące kość.

   

  Jak wygląda proces wszczepienia implantu?

  Podczas pierwszej wizyty oceniamy ogólny stan uzębienia oraz warunki kostne pacjenta. Jeżeli pozwalają one na prawidłową implantację, co diagnozujemy na podstawie zdjęcia pantomograficznego, ustalany jest plan leczenia. Podczas następnej wizyty wykonywany jest zabieg wszczepienia implantów, polegający na nawierceniu niewielkich otworów w kości i wkręceniu implantów. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i w przypadku pojedynczego implantu trwa około 1 godziny.

   

  W przypadku odrzucenia przez organizm implantu, z przyczyn niezależnych od pacjenta, gwarantujemy bezpłatne powtórzenie zabiegu.

   

  Po okresie około 2 do 6 miesięcy, podczas których następuje gojenie się wszczepu wykonuje się nadbudowę protetyczną zęba. Użycie najwyższej jakości ceramicznych koron pozwala doskonałe odwzorowanie natury. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny i regularności wizyt kontrolnych trwałość implantu można uznać za dożywotnią. Implanty to inwestycja, która pozwala uniknąć rozłożonych na lata kosztów związanych z utrzymywaniem trwałości tradycyjnych metod protetycznych. Zasady utrzymywania higieny są takie same jak obowiązujące posiadaczy naturalnych zębów.

   

  Walory estetyczne implantów wykraczają poza aspekt uzupełnienia braku uzębienia. Należy pamiętać, iż nawet pojedyncze ubytki zębowe i związane z nimi zaniki kostne narażają profil i rysy twarzy na działania niekorzystnych zmian. Implanty zębowe to podstawa stomatologii i medycyny estetycznej w obrębie twarzy.

  Skomentuj →

Photostream