• 28 MAJA 18
  • 0
  Implanty zębowe czy proteza?

  Implanty zębowe są w Polsce względną nowością. Coraz więcej osób decyduje się na nie, zamiast korzystania z tradycyjnej protezy czy mostku. Czym są implanty zębowe i dlaczego szturmem podbijają serca pacjentów z brakami w uzębieniu?

  Estetyka i wygoda

  Implanty zębowe, najprościej mówiąc, przypominają zwykłe zęby. Ich podstawą są tytanowe korony, które dosłownie wwierca się w kość zębową. Tytan szybko zrasta się z kością, powstaje więc coś na kształt naturalnego korzenia zęba. Na koronę nakłada się ceramiczną nadbudowę, która wygląda zupełnie jak prawdziwy ząb. Jej kolor dobiera się do odcienia naturalnych zębów. Jednak jeśli ktoś decyduje się na odtworzenie całego uzębienia, nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundował sobie bielutki, hollywódzki uśmiech. Tak stworzony ząb nie tylko wygląda zupełnie naturalnie, ale również tak się zachowuje. Uzębienie stworzone z implantów nie ogranicza właściciela w jedzeniu twardych owoców, żuciu gumy, ani innych czynnościach. Nie trzeba też o nie wyjątkowo dbać. Implanty myje się jak zwykle zęby. Raz wstawione uzębienie służy pacjentowi przez całe życie. Po jakimś czasie od zabiegu pacjenci po prostu zapominają o tym, że w ich szczęce znajduje się coś nienaturalnego. Implanty stają się „zwykłą” częścią ciała.

  Inne zalety

  To jednak nie wszystkie zalety implantów zębowych. Porównując je do tzw. sztucznej szczęki, ogromnym plusem jest to, że służą właścicielowi całą dobę. Protezę na noc wyjmuje się i przetrzymuje w specjalnym płynie. Implanty są po prostu dyskretniejsze. Przy długotrwałym braku zębów kość zębowa zanika. To z kolei może prowadzić do nieestetycznego zapadania się rysów twarzy i starczego wyglądu. Odtworzenie uzębienia może temu zapobiec. Wielu pacjentów decyduje się też na rozwiązanie pośrednie. Wstawiają oni sobie implanty w te miejsca, dzięki którym mogą komfortowo nosić protezy. Implanty zębowe pomagają przywrócić nie tylko piękny uśmiech wielu pacjentom, ale przede wszystkim ich pewność siebie.

  Skomentuj →

Skomentuj

Cancel reply

Photostream