• 07 LIP 18
  • 0
  Czy martwy ząb da się wybielić?

  Nieestetycznie wyglądające zęby mogą być przyczyną ogromnych kompleksów i utraty pewności siebie u wielu osób. Na szczęście współczesna stomatologia rozwinięta jest tak bardzo, że większość problemów z zębami da się w bezbolesny sposób rozwiązać. Wiele osób narzeka, że po leczeniu kanałowym ich zęby przybrały brzydki, siny kolor, a ich uśmiech nie wygląda już tak ładnie, jak kiedyś. Tym osobom może pomóc wybielanie zębów martwych, które przywróci ich zębom naturalny kolor.

  Martwy ząb

  Czym tak naprawdę jest martwy ząb? To ząb, w którym obumarła miazga. Przyczyną tego może być wiele rzeczy, zazwyczaj jednak obumieranie miazgi powoduje próchnica lub uraz mechaniczny. W początkowym stadium pacjent nie odczuwa dużego bólu, a o chorobie zęba dowiaduje się dopiero wtedy, gdy trafi do dentysty. Wtedy czeka go leczenie kanałowe i późniejsza odbudowa. Po leczeniu kanałowym w zębie czasami zostają maleńkie fragmenty krwi i samej miazgi. Z czasem rozkładają się one i przybierają nieestetyczny sino-ciemny kolor. Korona zęba przebarwia się i ząb wygląda po prostu nieładnie.

  Wybielanie

  Wybielanie martwych zębów jest obecnie często wykonywaną usługą. Oczywiście ząb należy wybielić tam, gdzie doszło do przebarwień, czyli w jego środku. Lekarz przed zabiegiem musi wykonać zdjęcie RTG, aby zrozumieć, jak przebiegało leczenie kanałowe. Dopiero wtedy może otworzyć koronę i umieścić w niej środek wybielający. Otwór zabezpiecza się opatrunkiem tymczasowym, a pacjent musi zgłaszać się a wymianę środka wybielającego co kilka dni. Gdy lekarz osiągnie pożądany efekt, otwór zamyka się zwykłym wypełnieniem kompozytowym. Czasami zdarza się, że środek wybielający nie dociera w najdalsze zakamarki korony i niewielkie przebarwienia na zębie pozostają. Jednak są one prawie zupełnie niewidoczne. Czasami zdarza się, że martwy ząb ponownie ciemnieje. Zabieg na szczęście można wtedy powtórzyć. Wybielanie martwych zębów jest stosunkowo tanią drogą do pięknego, hollywoodzkiego uśmiechu.

  Skomentuj →

Skomentuj

Cancel reply

Photostream